BRNO / V sobotu 26. ledna se v Brně konal IV. Ples Polonie (Bal Polonijny). Jelikož Poláci v Brně nemají stejné zázemí jako Místní skupiny PZKO v podobě vlastních Domů PZKO, ples se konal v restauraci Kinokavárna, do jejíhož sálu se pohodlně vešlo skoro 90 účastníků plesu.

Kromě Poláků si plesu užívali i příznivci z českých řad a také jiných národnostních menšin, protože cílem Klubu Polonus je také propagace polské kultury a tradice mezi všemi národnostmi, které v Brně bydlí.

K tanci a spolehu hrála skupina Old Boys Band z Místní skupiny PZKO Orlová-Poruba, a podle účastníků plesu hrál opravdu skvěle. Prvním tancem byla samozřejmě polonéza, a vedl ji kněz Zbigniew Byczkowski.

V rámci kulturního programu se předvedl v klasických a latinských tancích taneční pár z klubu Starlet Brno – Orel Telnice. Účastníci plesu si pak dopřáli tradiční srdíčkový tanec v „ekologickém“ provedení – všichni totiž museli tančit v botách z novinového papíru. Další novotou na plese byl fotografický koute s rekvizitami. Fotograf měl plné ruce práce, snímky jsou k vidění na facebookových stránkách našeho Klubu.

Byly květiny pro dámy, kotiliony pro pány, bohatá tombola a společné zpívání Góralu, czy ci nie żal a Hej, sokoły (těsně před rozbřeskem).

Nutno dodat, že členové brněnského Klubu Polonus si nejenom užívají na plesech, ale i pilně pracují. Například účastní se Dnů polské kultury v Brně.

Danuta Koné Król

Štítky:

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test