ČESKÝ TĚŠÍN / Včera odpoledne se předsedkyně Klubů žen PZKO sešly v sídle HV PZKO, aby mluvili o plánech na letošní rok.

Setkání vedla poprvé nová předsedkyně Ženské sekce PZKO Anna Piszkiewicz.

„Informovala jsem ženy o personálních změnách v naší sekci, tedy o výměně funkcí s Władysławou Byrtusovou. Stala jsem se předsedkyní sekce, paní Władysława je místopředsedkyní a druhou místopředsedkyní je Renata Szkucik,“ uvedla Anna Piszkiewiczová po setkání.

Dámy se dohodly na plánech pro tento rok. „Diskutovaly jsme o nejdůležitějších, prestižních událostech, informovala jsem o plánech na vydání publikace na téma Klubů žen,“ řekla Anna Piszkiewicz.

Vznikne Pamětní kniha, ve které budou uvedené zasloužené ženy z Klubů žen. Již bylo navrženo asi 400 žen, které by měly být v knize zmíněné. „Nicméně, jelikož ještě ne všechny místní skupiny daly své nominace, seznam se jistě rozšíří,“ říká Anna Piszkiewicz.

Dámy také připravují výlet. V letošním roce chtějí navštívit v září Varšavu, Zamek Królewski, Muzeum Powstania Warszawskiego a Muzeum Fryderyka Chopina. Druhý den je v plánu návštěva Żelazowé Woli.

„Už jsme museli naplánovat příští jarní a podzimní setkání ženských klubů. Na jaře příštího roku nás pozvali do Błędowic, a na podzim navštívíme s největší pravděpodobností Albrechtice,“ prozradil Anna Piszkiewicz. A letos se 27. dubna dámy setkají v Návsí, zatímco na podzim 26. října navštíví Petrovice.

Setkání se zúčastnila také předsedkyně PZKO Helena Legowicz, která informovala dámy o možnostech vydání knihy popisující bohaté aktivity klubů žen, na kterou se Hlavní výbor PZKO snaží najít finanční zdroje. Pozvala také na Festival PZKO, který se uskuteční 25. května v Třinci. Dámy z klubů žen plánují otevřít svůj stánek na festivalu, kde budete mít možnost obdivovat jejich práci.

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test