Členové Polského sportovně-turistického spolku Beskid Śląski (Polskie Towarzystwo Turystyczno- Sportrowego „Beskid Śląski”) se místo na turistickou stezku vydali na parket. Tradiční ples, který se konal U Brandyse, zahájili po 16 hodině svou hymnou Szumi Jawor a uměleckých programem v podání regionálního souboru. Plesu ze zúčastnilo skoro sto členů a příznivců spolku.

Kromě členů, jejich rodinných příslušníků a příznivců PTTS Beskid Śląski se na ples dostavil i zástupci cyklistického oddílu „Ondraszek“, který funguje v rámci turistického sdružení v Cieszyně (Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze w Cieszynie, a se kterým Beskid Śląski úzce spolupracuje.


O kulturní program plesu se postaral Regionální soubor Bystrzyca, jenž předvedl regionální tance, a také Anna Maria Filipek z Vendryně, která předvedla břišní tanec, a rovněž z Vendryně soubor Baby Karola.

K tanci hrál zejména polské hity DJ Jan Młynek. Pěvecky se předvedla místopředsedkyně spolku Wanda Farnik, která krásně zazpívala na jednu z hraných písniček.

(indi)

Komentáře

Čtěte také


Gorol

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test