Tanečníci, kteří své dovednosti zdokonalují v souboru Rytmika, pozvali v pátek odpoledne členy svých rodin na taneční zábavu. Do velkého sálu v KaSS Střelnice se všichni zájemci vměstnali jen tak tak.

Samozřejmě hlavním důvodem účastí na akci příslušníků rodin bylo podívat se, co všechno se jejich ratolesti naučily na zkouškách v prvním pololetí. Vystoupilo všech pět věkových skupin, které trénovala Renata Milerska. Následně všichni – tanečníci i publikum – se dalo do tance. Tančily maminky, tatínkové, tety, strýcové, dokonce babičky i dědečkové. No a samozřejmě také sourozenci. K tanci hrály kapely Olza , Lipka a Oldrzychowice (v té poslední na housle hraje rovněž ředitel českotěšínské polské základní školy Marek Grycz).

Připravené byly také hry a soutěže, například týmové navlékání korálků nebo pletení copu, chlapci pak vyzkoušeli, kdo nejdéle vydrží v pozici „kliků“. Jelikož zábava byla skvělá, nabídka jídel a pití pestrá, nikdo domů nespěchal, takže akce se pro všechny – i ty nejmenší a nejstarší – skončila teprve v pozdních večerních hodinách.

(indi)

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test