ČESKÝ TĚŠÍN / Za měsíc, 2. března, si připomeneme sto let od narození velkého básníka z Těšínského Slezska Henryka Jasiczka, jehož život byl spjat s Českým Těšínem. Jeho vzpomínku si chtějí připomenout bývalí i současní členové souboru ZPiT Olza, jež jsou sdružení v Místní skupině Polského kulturně-osvětového svazu Český Těšín-Olza.

Na sklonku života Jasiczka jeho každodenní cesta vedla z českotěšínského náměstí, kde bydlel, do tiskárny, kde pracoval jako korektor. Vedla i kolem budovy dávné synagogy, ve které soubor Olza měl zkoušky, a ve kterým byl předtím častým hostem kulturních programů, recitátorských soutěží apod. Jeho básně nezřídka přednášeli i konferenciéři ZPiT Olza během galavečerů a festivalů.

Akce pojmenovaná Sto lat, czyli olzianie czytają Jasiczka se bude konat v páte 1. března v 17.30 hod. v Domě PZKO v Českém Těšíně (ul. Bożka 16). – Nejedná se o recitátorskou soutěž, ale spíše o rodinné, přátelské setkání – zvou pořadatelé z řad souboru Olza.

red

Štítky:

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test