Nejbližší dva týdny budou v regionu probíhat ve znamení jarních prázdnin. Od 11. do 17. února si volno dopřejí děti z karvinského okresu, další týden pak z frýdecko-místeckého. Po stejnou, dvoutýdenní dobu, volno mají i žáci z polského břehu Olzy. A to znamená, že mnoho kulturních institucí v Slezské vojvodství připravilo prázdninovou nabídku pro děti, ze které si mohou vybrat i ty z české strany Těšínského Slezska.

Jarní prázdninovou nabídku pro děti připravilo dětské oddělení Městské knihovny v Cieszyně – a to každý den kromě čtvrtků. Jedná se o výtvarné dílničky, na kterých dětí budou lepit sněhuláky, malovat zimní panorama anebo to, co se děje na skluzavce. Dále jsou připraveny rébusy, hlavolamy a šarády. Začátek vždy ve 14 hod.

Volné čtvrtky v polské knihovně krásně doplňují akční čtvrtky v Dřevěnce na Fojtství v Mostech u Jablunkova, která pořádá vždy od 10 do 14 hod. rukodělně workshopy, a to ve dnech 14.02., 21.02., 28.02. a 7.03 i 14.03.

Nabídku prázdninových akcí má také cieszyňsky Dom Narodowy. Například ve dnech 16. – 19. 2 v 9 hod. se zdarma konají šachové workshopy. V nabídce jsou i umělecké nebo taneční kroužky.

V období jarních prázdnin všechny děti, které mají školní legitimaci, mohou zdarma jezdit vlaky dopravce Koleje Śląskie.

(indi)

Štítky:

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test