JABLUNKOV / Jablunkov spolupracuje se Siemianowicemi Śląskimi. Ve skutečnosti hodlá obnovit tuto spolupráci. Prvním krokem byla návštěva delegace Jablunkova v Siemianowicích.

„Dvanáct let jsme tam nebyli. Takže tato návštěva byla prvním krokem, chtěli jsme si ujasnit, zda a jak budeme dále spolupracovat,“ řekl nám místostarosta Jablunkova Čmiel. „Velmi dobře nás přijali, byli rádi, že jsme se ozvali,“ popisoval setkání.

V rámci spolupráce je v současné době plánována výměna folklórních souborů. V létě by měla přijet na Jablunkovský jarmark delegace ze Siemianowice a při této příležitosti obě strany mají v plánu rozhovory o konkrétních bodech spolupráce.

„Spolupráce by měla probíhat na kulturní a vzdělávací úrovni.  Měla by zahrnovat výměnu folklórních souborů. Pokud vím, v Jablunkově je také polská škola, takže budeme chtít, aby se také mladí lidé podíleli na projektech,“ řekl nám Adrian Merta z tiskového oddělení městského úřadu v Siemianowicích. „Pozveme delegaci z Jablunkova na Dny Siemianowic v červnu, zatímco naše delegace se chystá jet tam na jarmark a Gorolski Święto,“ dodal.

(indi)

Komentáře

Čtěte také

REKLAMA Cafe Muzeum
REKLAMA Slam poetry CZ-PL show
Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test