REGION / Třicet šest členů Polského turisticko-sportovního sdružení Beskid Śląski (PTTS „Beskid Śląski“) se 12. února vydalo na další pěší výšlap v rámci Procházek se Zwrotem v terénu. Začátek byl v Hnojníku a první zastávkou obecní hřbitov, na kterém u hrobu Jana Kubisze turisté zazpívali Płyniesz Olzo.

Trasa vedla kolem kostela, zámku, pak bočními cestami přes Černý potok ke kostelu Michala Archanděla ve Stříteži. Následně se turisté vydali zkratkou přes louku, Ropici-Zálesí, kolem ropického zámku do centra Ropice.

Tam se někteří z účastníku rozhodli túru ukončit, a do Českého Těšína se vrátili autobusem. Jiní po přestávce v místní hospodě se vydali do Těšína pěšky. .

Počasí bylo všelijaké – od slunce po chumelenici. Nicméně po celou dobu všichni měli dobrou náladu.

Další Procházka se Zwrotem v terénu je v plánu 26. února. Tentokrát povede i na hory, konkrétně z Komorní Lhotky na Godulu, kde se účastníci podívají na místo tajných evangelických bohoslužeb nebo navštíví pomník vzniku 1. Republiky.

(indi)

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test