Kromě plesů a ostatkových zábav najdete v naší nabídce víkendových akci také další zajímavě tipy.

1. Ostatkový ples

Místní skupina PZKO v Hrádku zve v pátek na Ostatkový ples. Zábava odstartuje v 19 hodin v Domě PZKO. Vystoupí orientální tanečnice Khaliah. K tanci bude po celou noc hrát Jan Młynek.

2. Klavírní koncert – Ema Trávničková

Užijte si páteční večer u krásné vážné hudby. Kavárna čítárna Avion v Českém Těšíně zve v 17 hodin na koncert nadané a oceněné klavíristky Emy Trávničkové. Během koncertu uslyšíte skladby Beethovena.

3. Představení knihy Daniela Kadłubiece

Těšínský Dom Narodowy zve v pátek na další z cyklu folkloristických akcí s názvem „Kaj indzi inakszy – u nas po naszymu”. V 18 hodin zde proběhne promoce knihy Daniela Kadłubiece „Śpiywo Anna Chybidziurowa a jeji sómsiedzi“. Zahraje lidová kapela Bezmiana.

4. Výstava v Muzeu

Kresby, malby, grafiky a reliéfy Jadwigy Smykowské bude možné shlédnout v galerii Muzea Těšínského Slezska v Těšíně. Vernisáž výstavy „Całym sercem Cieszynianka – Jadwiga Smykowska 1945-2017” proběhne v pátek v 17 hod. Součásti vernisáže bude projekce dokumentárního filmu.

5. Piastowski piruet

V sobotu a neděli bude možné fandit mladým krasobruslařům, kteří budou soupeřit v Těšíně. Na místním zimním stadionu proběhnou celostátní mistrovství v krasobruslení Piastowski piruet. Volný vstup pro diváky.

6. Hrčavské ostatky

Na Hrčavě se budou v sobotu konat masopustní slavnosti. Oficiální zahájení je ve 12 hodin. Těšit se můžete na bohatý kulturní a doprovodný program a také na spoustu dobrot, které k masopustu patří. Vystoupí polské, české a slovenské lidové kapely.

7. Polská divadelní premiéra

Polská scéna Těšínského divadla zve na premiéru hry „Opowieści Lasku Wiedeńskiego”. Hru od rakouského prozaika a dramatika Ödöna von Horvátha polský divadelní soubor vystaví v sobotu v 17.30.

8. Dotkni se pravěku

Archeopark v Chotěbuzi zve na celodenní akci. V sobotu od 8 do 16 hodin se zde bude konat dobrodružná soutěž pro děti, během které se seznámí s předměty, které používali lidé v pravěku od paleolitu až po dobu bronzovou.

9. Papučový ples

Tradiční papučový ples pořádá Místní skupina PZKO Havířov-Suchá. V sobotu od 17.00. Pořadatele chystají v Domě PZKO zajímavý program – překvapení. K tanci bude hrát Dj Jędrzejczyk.

10. Dny divadla

Teatr Polonia a Och Teatr budou hosty letošních Dnů divadla, které pořádá Divadlo A. Mickiewicze w Těšíně. Herci z Warszawy předvedou v Těšíně tři činohry, první uvidíme v neděli („Piękny nieczuły“, v 19 hod.). 

(pa)

Komentáře

Čtěte také

REKLAMA Cafe Muzeum
REKLAMA Slam poetry CZ-PL show
Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test