STONAVA / Smíšený pěvecký sbor Stonawa pracující v MS PZKO ve Stonavě má týden zpěvu. Dva koncerty už má za sebou – v obci Paniówki a Stonavě, třetí koncert v neděli, má ještě před sebou.

Minulou neděli 13. ledna na pozvání pěveckého sboru Cecylia z Paniówek (poblíž Gliwic) se stonavský sbor zúčastnil koncertu vánočních koled v kostele sv. Urbana. Pod vedením Marty Orszulik předvedl polské a české koledy a zazpíval společně s pořadateli akce.

O dva dny později, v úterý 15. ledna, poslouchaly koledy v podání sboru Stonawa klienti Pečovatelské služby ELIM ve Stonavě. Lednový večerní koncert se tady již stal tradicí.

Týden koled sboristé ukončí v neděli 20. ledna v 9.00 hod., kdy budou v místním evangelickém kostele zpívat během ekumenické bohoslužby, která je součástí Týdne modliteb za jednotu křesťanů. Během bohoslužby bude mít kázání prof. Józef Budniak, přednášející na Teologické fakultě Slezské univerzity v Katovicích.

Aleksandra Opioł

Štítky:

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test