GNOJNIK / V neděli 27. ledna se na polské základní škole Jana Kubisze v Hnojníku konal koncert školního sboru Okazja s kapelou Glayzy. Předcházel mu šestihodinový hudební workshop, jehož cílem bylo seznámit se s prací ve vokálním souboru.

Děti zpívaly písně společně s hudební skupinou a možná se podařilo vybudovat základ pro další společné aktivity a vztahy. Malí zpěváci se také seznámili s hudebními nástroji. Největším zájmem se těšily bubny, na které chtěli hrát všichni.

Výsledkem šestihodinových aktivit byl koncert, kde zazněly vánoční písně a španělské rytmy. Zpěvačka skupiny Glayzy, Helena Wodecka, uvedla na jevišti opravdu vzrušující atmosféru a dirigentka Sabina Bolek, která skvělé vede malé vokální talenty, ji dokonale doplnila.

My, rodiče, děkujeme především iniciátorce tohoto koncertu, vedoucí školního sboru učitelce Sabině Bolek za pěkné nedělní odpoledne, hudební skupině Glayzy za ochotu a čas a také „technickému pomoci“ v čele s ředitelem školy Tadeuszem Gryczem za to, že našim dětem nic nechybělo.

Eva Petrovska

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test