Příchod nového roku byl oslavován jako vždy – o půlnoci se na obloze rozsvítily tisíce ohňostrojů (na snímku Třinec), šampaňské teklo proudem. Odpověď na otázku, zda pro nás to bude dobrý rok, dostaneme až za 365 dní. Jedna věc je však jistá už teď: rok 2019 nám přinese nemálo dnů pracovního volna.

V letošním roce budeme mít 8 národních svátků a 5 dalších svátků, tedy 13 dní volna, přičemž 10 z nich připadá na všední dny. I když po dnešním volném Novém roce na další volno budeme muset čekat déle než tři měsíce, na oplátku dostaneme hned čtyři volné dny – od Velkého pátku 19. dubna do Velikonočního pondělí 22. dubna.

Den práce (1. května) a Den vítězství (8. května) letos budeme slavit ve středu. Prodloužené víkendy se chystají v červenci – volno bude v pátek 5. července (Cyrila a Metoděje) a v říjnu – volno bude v pondělí 28. října (Den vzniku nezávislého Československa).

Opravdu skvěle to s volnem vypadá na sklonku roku – stačí si vybrat čtyři dny volna v prosinci – pondělí 23., pátek 27., pondělí 30. a úterý 31. prosince a dva dny volna na začátku roku 2020 – 2. a 3. ledna, a naše vánočně-novoroční pauza může trvat 16 dnů (od soboty 21. prosince do neděle 5. ledna 2020).
ikz

Komentáře

Čtěte také

REKLAMA Cafe Muzeum
REKLAMA Slam poetry CZ-PL show
Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test