ČESKÝ TĚŠÍN / V pátek 25. ledna v evangelickém kostele Na Niwach posluchači uctívali Boha a radovali se atmosférou Vánoc společně s rodinou Pospieszalských.  Koncert byl pro posluchače duchovním a hudebním zážitkem.

Katoličtí i evangeličtí kněží, kteří přivítali umělce i diváky, zdůrazňovali ekumenický význam Týdne modlitby za jednotu křesťanů. „Prostřednictvím hudby můžeme otevřít naše uši a přes naše uši i naše srdce na působení slova, které se stalo tělem,“ řekl kněz a přál všem, aby toto setkání a koncert byly příležitostí k tomu, aby slovo žilo mezi námi a naplňovalo naše srdce svým pokojem.

Pospieszalscy je hudební rodina z Częstochowy známá pro své vánoční koncerty v zajímavých, neobvyklých aranžmá. Jak zdůrazňovali hudebníci, zpívání koled si odnesli z rodinného domu, kde maminka připravovala s devíti sourozenci domácí vánoční představení.  Časem s nimi začali zpívat manžele a dospělé děti a nyní hrají koncerty nejen v Polsku, ale také v zahraničí.

Během pátečního koncertu představili bohatý repertoár. Byly to předválečné koledy, lidové koledy a jejich vlastní. Diváci byli nadšeni.

(indi)

Štítky: , ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test