POLSKO / Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy byla založena v roce 1993. Každoročně v lednu pořádá velké Finále. Letos tomu bude stejně. Finále se bude konat v neděli 13. ledna, a peníze se sbírky poputují jako vždy k dětem a seniorům. Konkrétně do nemocnic, které Orchestr již léta vybavuje specializovaným zařízením.


Tato skvělá charitativní akce se uskuteční také v Cieszyně, Skoczowě, Wisle a dalších obcích ležících těsně za česko-polskou hranicí. Proto všichni ze Zaolší, kteří tuto iniciativu chtějí podpořit, opravdu nemají daleko.

V Cieszyně se akce bude konat na náměstí a Zamku, dobrovolníky s pokladničkami najdeme v ulicích. Na Rynku od 9 do 20 hod. najdeme autobus, kde můžeme darovat krev, stan pro výcvik první pomoci nebo vojenskou polní nemocnici. V hale Slezské univerzity v 9 hod. začne sportovní zápas, a od 10 do 18 hod., rovněž na náměstí, se bude konat trh, na kterém budou k mání šperky i zákusky. Budete také moci sledovat koupání otužilců v bazénu přímo na náměstí.
(indi)

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test