REGION / Více pracovních míst i příměstských táborů pro děti, nové chodníky, cyklostezky i modernější zázemí škol. Díky úsilí Místní akční skupiny (MAS) Bohumínsko se podařilo loni získat na dotacích z Evropské unie 34 milionů korun na rozvoj mikroregionu. V letošním roce by MAS ráda pomohla nasměrovat do Bohumína a jeho okolí přibližně 25 milionů korun například na rozvoj venkova, zvýšení bezpečnosti či podporu péče o nemohoucí.

– Výčet aktivit a projektů za loňský rok je velmi rozsáhlý. V každém z partnerských měst či obcí se podařilo za evropské peníze něco zrealizovat. I letos máme plány na rozvoj našeho mikroregionu – informoval předseda MAS Bohumínsko Lumír Macura. Letos budou také ještě dobíhat některé rozpracované projekty z předchozího roku.

MAS Bohumínsko vznikla před sedmi lety, založilo ji i sedm měst a obcí – Bohumín, Dětmarovice, Dolní Lutyně, Doubrava, Petrovice u Karviné, Petřvald a Rychvald. Působí na rozloze 127,6 km², kde žije přes 51 tisíc obyvatel. Jejím hlavním přínosem je aktivní získávání a rozdělování dotačních prostředků.

red

 

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test