ČESKÝ TĚŠÍN / V oddělení Městské knihovny na ul. Havlíčkové v Českém Těšíně s ohledem na velký zájem byl stanoven pevný termín pro setkání Klubu „Medvídě“ v rámci akce Bookstart. Vždy v poslední středu v měsíci v 10 hod. se tam rodiče budou učit, jak pomoci v lepším životním startu svým nejmladším potomkům. Lepším, protože s knihou.

„Bookstart – s knížkou do života“ je celostátní kampaň propagující čtení i mezi nejmladšími, kteří ještě sami neumí číst. Knihovna, která má k tomu nejlepší podmínky, chce ukázat rodičům, jak nejlépe uvést dítě do světa literatury, aby radost z čtení byla společná pro rodiče i děti.

Projekt, který je realizován v mnoha zemích, např. v Polsku jako „Malá kniha – velký člověk“, a k němuž se Česká republika připojila v březnu loňského roku, má za cíl dokázat, že trávení času s dítětem nad knihou není zbytečným časem, ale přináší do jeho života mnoho hodnot a obohacuje jej intelektuálně.

V českotěšínské knihovně se setkání, které se konalo ve středu 30. ledna, stalo pokračováním akce zahájené v loňském roce. Zahrnovalo čtení pro děti, hry, zábavu, rady pro rodiče. Ukázalo se, že to je hit, počet děti, se kterými nejčastěji přicházejí maminky, roste. Tentokrát už dětí bylo víc jak deset.

Setkání vedla v češtině Kateřina Šildrová, která přivítala děti v polském jazyce.  Knihy a informační materiály byly k dispozici v obou jazycích.  Pozornost malých děti se Kateřina Šildrová snažila udržet rýmovanými říkankami a k tomu jednoduchými pohyby.  

Děti si mohly také hrát dřevěnými kostkami, prohlížet si společně knížky s obrázky a také si udělat hračku.  Rodiče obdrželi jako dárek tašku s podklady pro cvičení s dětmi, a také průkazku, která jim umožňuje navštěvovat knihovnu. Mohli také získat informace o publikacích pro dospělé, které se týkají diskutovaných témat.

CR

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test