Na první únorový víkend pro vás máme několik tipů, kam vyrazit za kulturou a zábavou.

1.Ples PZKO ve Stanislavicích

Víkendovou nabídku karnevalových plesů zahájí Poláci ze Stanislavic. Místní skupina PZKO zve v pátek na tradiční ples do Polského domu Żwirky a Wigury na Kostelci. K tanci bude hrát M-Band. Můžete se těšit na domácí kuchyni a tombolu.

2.Mikulčice – genius loci

V Archeoparku v Chotěbuzi bude od pátku k vidění panelová výstava pracovních snímků z výzkumu 1954–1968 v Mikulčicích. Výstava dokumentuje výzkum slovanského hradiště Valy u Mikulčic a přibližuje atmosféru převratných archeologických objevů.

3. Pololetní prázdniny v zoo

Nějaký tip na pololetní prázdniny? Vyrazte z dětmi do ostravské zoo. Na pátek tady chystají akci Pololetní prázdniny v zoo. Můžete se těšit na komentované krmení zvířat (šimpanzů, hrochů a slonu).

4. Ornitologická vycházka

V sobotu ráno se můžete vydat na procházku s ornitologem po Zámeckém vrchu v Cieszyně. Ornitolog Henryk Linert vás provede zámeckým parkem a nabídne pozorování ptáků. Sraz účastníků v 7.30 u zámeckého infocentra. Doporučujeme si s sebou vzít dalekohled.

5.„Starzik, starka i komputer”

Místní skupina PZKO v Hrádku zve v sobotu na divadelní hru „Starzik, starka i komputer”. Scénář napsal a hru režíroval Kazimierz Cieślar, na scéně uvidíme členy Místní skupiny PZKO. Dům PZKO, sobota v 15.00 hodin.

6. Námořnický ples

Pokud se chcete zúčastnit karnevalového plesu, který pořádá Místní Skupina v Orlové Lutyni, přijďte v sobotu do Domu PZKO… a nezapomeňte na oblečení v námořnickém stylu. Místní skupina totiž zve na Námořnický ples. K tanci bude hrát M-Band Michał Vesely. Začátek v 19 hodin.

7. Po stopách těšínské tramvaje

Vydejte se po stopách těšínské tramvaje. V nedělí v 10 hod. začne procházka po bývalé trase těšínských tramvají vedená průvodcem PTTK Leszkem Lipsou a Maciejem Dembiniokem. Sraz účastníků u zastávky na znamení Schloßgasse v Zamkové ulici.

8. Sběratelský bleší trh

Přijďte v neděli na náměstí v Cieszyně, budete mít příležitost koupit si – anebo jen prohlédnout – nejrůznější starožitnosti a staré věci. Těšínský spolek hobbystů tady od rána pořádá tradiční Sběratelský bleší trh.

(pe)

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test