Co podniknout o víkendu? Prohlédněte si náš seznam zajímavých akci v regionu.

1. Polský ples v Karviné
V páteční večer plesoví hosté roztanči sál karvinského Obecního domu Družba. Karnevalový ples, pořádaný karvinskými Poláky, začne v 19 hodin. Vystoupí soubor Oldrzychowice, po celou noc k tanci bude hrát Rafael Music Band.

2. Ples ve stylu 30. let
Na zábavu ve stylu 30. let XX století zvou Místní skupina PZKO Cierlicko-Kościelec a Sdružení rodičů těrlické polské školy. Ples proběhne v pátek v Polském Domě Żwirky a Wigury na Kostelci. Začátek v 19 hodin. K tanci hraje Janek Młynek.

3. Promítaní filmu „O zaniklé Karviné“
V sobotu v karvinském kině Centrum bude od 18 hodin promítán umělecky laděný dokument o již neexistujícím městě a jeho historii. Unikátní dokumentární snímek Moniky Vodákové-Jaroškové kombinuje hrané pasáže, prezentace fotografií se vzpomínkami pamětníků. Po projekci bude následovat diskuze s tvůrci.

4. Ples Ve starém kině
Místní skupina PZKO ve Skřečoni zve v sobotu na ples s názvem Ve starém kině. Zábava začne v 19 hodin v Hostinci u Haladů. Vystoupí soubor Suszanie, k tanci bude hrát M-Band Michal Veselý.

5. Tradiční ples v Bystřici
Na ples zvou o víkendu i Poláci z Bystřice. V sobotu Místní Skupina PZKO Bystřice pořádá v Domě PZKO tradiční ples. Vystoupí folklorní soubor „Bystrzyca“, k tanci zahraje Roman Młynek. Na hosty bude čekat i chutné občerstvení a tombola. Začátek v 19. hod.

6. Bal góralski v Istebné
Bal góralski, který každým rokem pořádá Regionální soubor Koniaków, proběhne v sobotu ve Dvoru Kukuczka v Istebné od 19 hodin. K tanci a poslechu zahrají polské, české a slovenské kapely.

7. Zvěřinové hody
Horská chata Kamenitý zve na Zvěřinové hody, které se budou konat o tomto víkendu. Přijďte si pochutnat na zvěřinových specialitách do prostředí horské chaty Kamenitý.

8. Novoroční koncert v hotelu Gołębiewski
Herci Polské scény Těšínského Divadla a tanečnice souboru Suszanie vystoupí v neděli v Hotelu Gołębiewski ve Visle s programem „Powróćmy jak za dwnych lat“. Koncert polských šlágrů meziválečného období začne v 17. hodin.

9. Koncert v Café muzeum
Nedělní lednové koncerty v Café Muzeum v Cieszyně pokračují. V nedělí vystoupí Krzysztof Durlow (housle) a Joanna Lipowczan-Stawarz. Koncert „Bałkany kontra reszta świata muzycznego“ začne v 16. hodin.

(pe)

Komentáře

Čtěte také

REKLAMA Cafe Muzeum
REKLAMA Slam poetry CZ-PL show
Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test