HAVÍŘOV / V pondělí 17. prosince se naposledy v letošním roce sešli zastupitelé města Havířova. Jedním z nejdůležitějších bodů jejich jednání byl návrh rozpočtu pro rok 2019. Zastupitelé také projednali a schválili například podání žádosti o dotaci na výstavbu skateparku. Již dříve, 3. prosince, odsouhlasili také mj. pořízení nového informačního systému Městské policie a harmonogram celoměstských akcí.

Nový multigenerační sportovně rekreační areál roste v těsné blízkosti centra města na Lázeňské ulici. Projekt je zajímavý také proto, že skateboarding bude zařazen mezi olympijské sporty. Součástí stavby bude moderní skatepark, horolezecká stěna, pohybové aktivity pro děti i seniory, správní budova se sociálním zařízením.

K nejvýznamnějším schváleným akcím pořádaným či spolupořádaným Městským kulturním střediskem Havířov patří Novoroční koncert, Reprezentační ples statutárního města Havířova, Velikonoční městečko, Miss Reneta, celostátní přehlídka divadelních představení pro děti Miniteatro Jiřího Tibitanzla, Májové slavnosti, Havířovské slavnosti, Mezinárodní festival varhanní hudby Vox Organi nebo Vánoční městečko.

K příležitosti 30. výročí sametové revoluce uspořádá Městské kulturní středisko v listopadu 2019 v Kině Centrum výstavu dobových fotografií a přehlídku filmů. Program Havířovští plánují také k připomenutí 50. výročí upálení Jana Palacha. Jeho památku si Havířované připomenou při promítání filmu „Jan Palach” v den výročí jeho upálení 16. ledna 2019.

red

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také


Gorol

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test