BUKOVEC / Děti z polské mateřské a základní školy v Bukovci připravily pro své rodiče a prarodiče Jasełka od Wandy Chotomske. Rodinná atmosféra a úžasná hra malých herců nastolily v sále atmosféru blížících se Vánoc.

– Nezapomenutelným rokem pro všechny Poláky z Bukovce se stal rok 1978. V tom roce byl totiž otevřen Dům PZKO, ve které se udává kulturní život v Bukovci. V roce 1996 zde byla zprovozněná scéna, na které se odehrálo mnoho školních představení. Přesně 15. prosince 1996 prvním představením, které zde bylo vystaveno, byly právě Jasełka Wandy Chotomské, a které nyní, po 22 letech, připomínáme – sdělila publiku ředitelka školy Iwana Wrona.

Malí herci hráli tak, jakoby vůbec neměli trému, a publikum si lehce podmanili. Odměněni zůstali ovacemi ve stoje. Představení, do kterého hudbu napsal Andrzej Macoszek, bude k vidění ještě zítra, v neděli 9. prosince v Domě PZKO v Bukovci.
RS

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test