KARVINÁ / Už osm let, ráno na Štědrý den přicházejí ke Karvinskému moři otužilci, to znamená fanoušci koupání v ledové vodě, aby se setkali a také si samozřejmě zaplavali. Jejich výkony sledovaly z břehu desítky zvědavců . V letošním roce tomu bylo stejně.

Karvinské moře, které se stává stále oblíbenějším místem k odpočinku pro obyvatele Karviné, je jezero v Karviné-Darkově, které vzniklo v depresi v důsledku těžby černého uhlí. Vánočního setkání, které kdysi iniciovalo několik odvážlivců, se zúčastnilo několik desítek lidí. Po opuštění vody měla skupina otužilců připraven další program. Dokonce ani letošní deštivé počasí je neodradilo.

Ti, kteří pozorovali koupajících se ve studené vodě (bylo jich víc jak 150), pak šli z Karvinského moře na Darkovský Most, kde společné zpívání koled pořádaly Lázně Darkov. Zde však už déšť trošku překážel a tak byla akce přesunuta do Lázeňského domu. Na programu bylo také kulturní vystoupení, tombola a koláče pro každého.

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test