TŘINEC-NEBORY / V Domě PZKO Oszeldy v Neborech vládla v neděli 2. prosince divadelní atmosféra. Na scéně se totiž předvedly amatérské divadelní soubory Polského kulturně-osvětového svazu: dětský Gapcio z Třince-Nebor, jako host pak divadlo fungujíci v Místní skupině PZKO Milíkov-Centrum.


Gapcio, který vede Halina Szczotka, nabídl divákům premiéru. Konkrétně hru Kde je ošklivka, která vznikla na motivy Andersenovy pohádky Ošklivé káčátko. Zajímavostí je, že hra neměla scénář. Vedoucí souboru, znajíc možnosti malých herců, právě jim ponechala místo pro improvizaci. Vzniklo tak představení blízké avantgardnímu pojetí s nemalou dávkou humoru. A divákům se líbilo.

Od primátorky Třince Věry Palkovské nejstarší herci získali červené trička s nápisem Gapa 3, čímž byla zahájena činnost dětského divadla s nejstaršími herci, tedy teengaerů.
Druhá část nedělního divadelního odpoledne patřila divadlu z Milíkova, které nabídlo hru Ireny a Jana Czudků Flacha czyli jak to hańdowni bywało”
CR

Štítky: , ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test