ČESKÝ TĚŠÍN / Druhý den vánočních svátku českotěšínské kulturní středisko Střelnice znělo polonézou, valčíkem a latinskými tanci. Na akademickém plese se skvěle bavili jako vždy až do rána.

Předsedové místních poboček Akademické sekce „Jedność“ přivítali všechny účastníky plesu. Samozřejmě nechyběla tradiční polonéza, která začala nejen letošní „Akademik“, ale i nadcházející plesovou sezónu, která bude v plném proudu už v lednu.

Svůj taneční talent ukázal ZPiT Suszanie a profesionální pár, to znamená Joanna Škňouřil a Martin Hlawiczka. Kromě tančení si hosté mohli udělat pamětní fotografii ve speciálním kiosku nebo chvíli stát a diskutovat v jednom z barů, které provozovaly jednotlivé pobočky SAJ.

Plesem opět provázela Martina Zajac. „Jak se mění Akademik? Kromě vrstevníků přicházejí každý rok další noví hosté, tedy ti, kteří začali studovat. Takže se pořád můžete ještě setkat s někým novým,“ prozradila.

Všichni přítomní se shodují: Akademik je čas, kdy se můžete setkat s přáteli, známými, které jste dávno neviděli nebo bývalé spolužáky. Je to příležitost obnovit kontakty nebo přímo vytvořit nové. A toto je pravé kouzlo Akademického plesu.

kc

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test