ČESKÝ TĚŠÍN / Tradičně již potřinácté se v kostele Na Nivách v Českém Těšíně konal vánoční koncert Polského gymnázia Juliusze Słowackého. Pastor Marcin Piętak během uvítání hostí mimo jiné uvedl, že koncert je oslavou mladých talentů a uvedením do sváteční nálady.


Program připravený mládeží byl velmi rozmanitý, ačkoli byl celý postaven kolem tématiky Vánoc. Koledy a pastýřské písně se zpívaly v polštině, latině a slovenštině. Zazněly nejenom lidové písně ale také i rockové. Hudební vystoupení byla propojená recitacemi básní kněze Twardowského. Vystoupily školní sbor Collegium Iuvenum, Sbor učitelů gymnázia, Nonet, Zorómek a hudební skupina „Holy Night“.

„Vánoce jsou výjimečné období. Období, kdy se zpívají vánoční koledy, období rodinných setkání. Myslím, že náš koncert dnes je jedním z těchto setkání. Jedná se o setkání velké rodiny Gymnázia, setkání učitelů a studentů s rodinami, absolventy a přáteli Gymnázia,“ shrnula ředitelka gymnázia Maria Janot, a poděkovala učitelům, kteří připravovali koncert a všem účinkujícím.
(indi)

Komentáře

Čtěte také


Gorol

REKLAMA Cafe Muzeum
REKLAMA O ME SLEZSKO
Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test