ČESKÝ TĚŠÍN / Hlavní cenu letošního ročníku soutěže Takoví jsme (Tacy jesteśmy), kterou pořádá Kongres Poláků, si odnesl Władysław Kubień. Cenu publika získal pěvecký soubor Nonet. Udělovaní cen proběhlo včera na galavečeru, který se konal v Těšínském divadle.
Do soutěže Takoví jsme je vždy nominováno deset kandidátů. Hlavní cenu uděluje Rada Kongresu Poláků, cenu publika si odnáší ten kandidát, který získal nejvíce hlasů během hlasování.


Držitel hlavní ceny, umělec Władysław Kubień je učitelem na polském gymnáziu v Českém Těšíně, kde vede i školní divadlo. Studenty tohoto gymnázia jsou i členky pěveckého souboru Nonet a jejich kytarový doprovod. Dá se tedy říct, že všechny ceny poputovaly do Polského gymnázia Slowackého

Nominaci do letošní soutěže získali hudebník Zbigniew Kaleta za propagaci jazzu, řezbář Paweł Kufa za získání titulu Mistra tradičního řemesla Moravskoslezksého kraje, Beer Club za uklízení hřbitova ve staré Karviné, tanečnice Joanna Škňouřil za úspěchy v taneční třídě M Českého svazu sportovního tance, sportovec Michał Staszowski za získání titulu akademického mistra ČR v alpském lyžování, tanečnice Tiffany Sajdok za získání i přes mladý věk (je žákyní základní školy) titulu mistryně ČR v orientalním tanci, Piotr Roszak za založení a dlouholeté vedení klubu raketového modelářství a Zespół Regionalny Błędowice za úchvatný jubilejní koncert Posłóchejcie, szuhajkowie.

Galavečerem provázeli Rudolf Moliński a Marek Słowiaczek, s recitálem vystoupila herečka Polské scény Těšínského divadla Małgorzata Pikus.
ikz

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test