KOMORNÍ LHOTKA / Amatérské divadlo Místní skupiny PZKO Komorní Lhotka obnovilo svoji činnost před 11 lety a každoročně připravuje divadelní komedií v nářečí, které se těší velké oblibě. Letošní představení S ní ne…, které se v místním kulturním domě hrálo v pátek a v sobotu, uvedla předsedkyně místní organizace PZKO Joanna Szpyrcová.

Letošní hra opět navázala na tématiku manželských vztahů a naplněnému sálu ukázala, jaké dramatické ale zejména humorné rodinné zápletky může způsobit taková krize středního věku. Přítomní diváci se bavili skvělými hereckými výkony a díky výborné dramaturgii si hru od začátku do konce náramně užívali.

Režie se tentokrát ujal Marek Folwarczny. Hráli: Ewa Furteková, Anna Brychová, Anežka Rychlá, Erich Unucka, Josef Szpyrc, Andrzej Sabela a Roman Literak.

Součástí programu po oba dny byl i tradiční bufet – chleba se škvarky, koláče, zákusky…a medovice.

Vystoupení si pokaždé žádá obětavost a nasazení od všech účinkujících, od těch, které není vidět, ale také od těch, kteří připravují veškeré pohoštění. Poděkování starosty Komorní Lhotky Miloslava Hampla a ředitele ZŠ a MŠ s polským jazykem vyučovacím Jana Kubisze v Hnojníku Tadeáše Grycze proto patřilo všem, kteří se na zdárném průběhu divadelního představení podíleli.

A závěrem můžeme opět konstatovat, že motto místního divadelního souboru, …“ Když k nám nedorazí herci z Prahy ani z Varšavy, zahrajme si sami! …“ se opět, ke spokojenosti všem z Komorní Lhotky, naplnilo.
ZH

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

REKLAMA Cafe Muzeum
REKLAMA Slam poetry CZ-PL show
Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test