NÝDEK / V sobotu se konalo další z tradičních setkání Klubů žen. Tentokrát místem konání byl Dům PZKO v Nýdku, do kterého přijela stovka aktivních členek ženských klubů. Jedním ze stěžejních témat setkání byla připravovaná publikace pojednávající o posledních deseti letech Klubů.


Autorky připravované publikace jsou Henryka Żabińska a Eugenia Kania, samotná kniha pak bude doplněním monografie Klubů žen PZKO, která se ukázala před deseti lety u příležitosti 40 let působení Sekce žen HV PZKO a Klubů žen.

K dalším tématům patřila i nová vzdělávací internetová platforma Wiedza bez barier, která vnikla v rámci mezinárodního projektu, na kterém se podílel i Polský kulturně-osvětový svaz. O obsahu platformy, jejím fungování informovala členka realizačního týmu a místopředsedkyně Sekce žen HV PZKO Anna Piszkiewicz.

K podzimnímu setkání samozřejmě patřily i rukodělné dílny, které se tentokrát zaměřily na práci s vlnou, frivolitkované krajky a vytváření růží za pomocí stuh. Dále je třeba zmínit i kulturní program, tentokrát v podání kapely Gróniczek, souboru Łączka a nýdeckého divadelně-kabaretního klubu, který funguje při MS PZKO Nýdek.
Podzimního setkání Klubu žen se zúčastnila i předsedkyně PZKO Helena Legowicz.
ikz

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test