KARVINÁ / Další „semínkárna“ je na světě. Mini banka semínek regionálních rostlin od 1. listopadu funguje v Regionální knihovně Karviná, v budově knihovny v Karviné-Mizerově.Motto „semínkárny“ sní: Zasej, skliď, poděl se. Jedná se o výměnu semínek mezi zahrádkáři, přičemž semínka pocházejí s našich, regionálních rostlin, z ekologického zemědělství.

Zásady fungování semínkové banky jsou jednoduché. Každý může donést semínka z vlastní sklizně. Důležité je, aby na pytlíku bylo napsáno, o jaké semínka se jedná, místo sklizně a rok.Domů si pak můžete vzít semínka, které v bance jsou, zasadit je, a pak, po sklizni rostliny, opět semínka přinést do banky.

V únoru jsme psali o horalské „semínkárně“ v Jablunkovském centru kultury a informací. Karvinskou semínkovou banku najdeme v Informačním oddělení Regionální knihovny Karviná v Karviné-Mizerově. Barevné boxy na semínka vytvořily děti na kreativních workshopech v oddělení pro děti a mládež regionální knihovny.
red

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test