ČESKÝ TĚŠÍN / Po mluveném slově a filmovém snímku se Izabela Wałaska – autorka talk show „Zaolzie potrafi“ a autorka dokumentárních filmů o Zaolší – začala zabývat psaným slovem. Křest její první knihy „(Polo)pravdy a mýty o Polácích a Češích, čili historky přímo ze života“ se bude konat zítra, 30. listopadu, v 17.30 hod. v Jazzklubu na „Střelnici“.


Autorka říká toto o své knize: „Nemám v úmyslu předstírat, že v této knize čtenářům předkládám absolutní pravdu, pokud jde o polsko-české otázky, ani že jsem neomylná nebo zcela objektivní. Chci se jen podělit svými 30 léty zkušeností a myšlenek a příběhů ze života stovek mých přátel o záležitostech týkajících se různých sfér života Čechů a Poláků. Kniha popisuje situace, které se staly především v místě, kde v současné době žiji (v Praze) a také na Zaolží – v místě, odkud pocházím.

Na zítřejším křtu knihy polské a české ukázky (publikace byla vydána dvojjazyčně) bude číst herečka Těšínského divadla Lena Pešák. Za zmínku stojí, že pravdy a polopravdy o Polácích a Češích ilustroval Bronisław Liberda. Další informace o knize naleznete zde.

LCI

Štítky:

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test