VARŠAVA / V pátek 23. listopadu se uskutečnilo v Belvederu ve Varšavě valné shromáždění Federace polských médií na východě. Představitelé médií z Litvy, Lotyšska, Ukrajiny, Běloruska a z našeho regionu diskutovali o aktuálních otázkách a výzvách pro média. Setkání se zúčastnila také redaktorka „Zwrotu“.

Setkání začalo mší svatou v Prezidentské kapli v Belvederu. Pak účastníky konference srdečně pozdravili náměstek KPRP Adam Kwiatkowski. V projevech bylo zdůrazněno, že polské média působící mimo území Polska formují a zachovávají polské národní cítění. To je důvod, proč je třeba za ně bojovat a starat se o ně. Po oficiálních projevech vystoupili představitelé médií polské národnostní menšiny jednotlivých zemí. Přítomní byli redaktoři z Litvy, Ukrajiny, Běloruska a Lotyšska.

Situaci v médiích v České republice představila mimo jiné redaktorka Zwrotu Katarzyna Czerna, která seznámila přítomné s měsíčníkem a portálem. ‚Głos‘ představil jeho šéfredaktor Tomasz Wolff.

Pak přišel čas na diskusi na téma „Polsko pomáhá vám, vy můžete pomoci Polsku.“ Byly projednány možnosti a síla polských médií, které vycházejí mimo Polsko. „Mezi trváním a změnou. Výzvy a směry vývoje. “ Toto byla témata další diskuse za účasti zástupců médií. V souhrnu se všichni účastníci shodli na tom, že základem pro přetrvání zahraničních polských médií je vzájemná spolupráce mezi státy, a tudíž také mezi jednotlivými redakcemi.

kc

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test