JABLUNKOV / Na jevišti Domu PZKO v Jablunkově se toho v pátek a v sobotu hodně událo. Byl tam tanec, zpěv, recitace, lidová a vážná hudba, bylo divadlo, byli žáci, absolventi školy, učitelé, rodiče. A hlavně byly vzpomínky spojené s budovou školy Henryka Sienkiewicze, která slavila 90 let.

I když program „Po generace“ podle scénáře ředitelky školy Urszuli Czudkové, který byl připraven na jubileum „sienkiewiczówky“ v Jablunkově, trval dvě a půl hodiny, nebyl nudný ani se nezdál být příliš dlouhý. Prostě toho na jevišti bylo tolik, že diváci, kteří v pátek a sobotu naplnili sál Domu PZKO až na okraj, neměli čas přemýšlet o tom, jak plyne čas.

Jedním z nejdůležitějších okamžiků byly příchody na jeviště vnuků bývalých ředitelů školy, které se stal symbolem toho, že dějiny polské školy nekončí. Kromě toho velmi atraktivní byla multimediální projekce, která doplnila hlas, který vyprávěl příběh školní budovy. Jelikož byla promítaná spousta fotografií, v místnosti se každou chvíli někdo ozval, když na snímku poznal dědečka, maminku nebo sebe sama. Kdo si nepamatoval historii školy, mohl si něco o ní přečíst ve školním časopise „Ucho“.

Jak už to bývá na jubileum, nejen diváků bylo v sálu hodně, ale také těch, kteří přišli škole poblahopřát. Mezi nimi byli mimo jiné starosta Jablunkova Jiří Hamrozi, předseda MS PZKO Jablunkov Jan Ryłko, ředitelé polských základních škol a také ředitel jablunkovské české základní školy Pavel Kantor.

ikz

Štítky:

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test