BOHUMÍN / V Bohumíně už schválili vyrovnaný rozpočet pro příští rok. Počítají s tím, že budou hospodařit se 750 miliony korun. Téměř 120 milionů proinvestují. Mezi největší plánované investice patří zahájení výstavby obřího lesoparku v lokalitě na Panském, zklidnění dopravy ve Skřečoni či komplexní modernizace lokality s rodinnými domy mezi ulicemi Mírová a Okrajní. Miliony zamíří i do sociální péče.

– Bohumínský rozpočet je každý rok silně proinvestiční. Podobně jako vloni jsme si s jeho přípravou pospíšili, abychom jej mohli schválit už v listopadu. Čím později veřejné zakázky zadáváme, tím více se nám komplikují a prodražují. Šetříme tak městské peníze a můžeme se pustit i do investic, které máme tzv. pod čarou – vysvětlil bohumínský starosta Petr Vícha.

– Městu se nebývale finančně daří. Rozpočet letošního roku jsme navýšili na téměř 900 milionů korun, rekordní částky šly například do oprav silnic a chodníků. Očekáváme, že hospodaření letošního roku opět skončí přebytkem, takže ušetřené peníze využijeme jako každý rok na posílení investic. Pod čarou máme téměř dvacet projekčně připravených akcí. Například výstavbu tří parkovišť v centru města, dvou chodníků a také dvou cyklostezek v městských částech či opravy kanalizací – uzavřel starosta.

red

Štítky: , ,

Komentáře

Čtěte také

REKLAMA Cafe Muzeum
REKLAMA Slam poetry CZ-PL show
Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test