REGION / Před sto lety se Polsku podařilo vybojovat vytouženou nezávislost. Při této příležitosti se tedy naskytuje možnost mu blahopřát. A to v podobě krátké video nahrávky.

Samozřejmě, na výběr je několi možností. První z nich je nahrát video a později poslat buď odkaz nebo přímo celý soubor skrze vhodné servery na mailovou adresu. Další variantou je nahrát filmové blahopřání přímo na YouTube a vyplnit formulář na internetových stránkách projektu. 

„Všechna přání zveřejníme na naších webových stránkách. A zároveň na všechny odpovíme,“ přesvědčují pořadatelé z Instytutu Pamięci Narodowej.

„I přesto, že vlast zmizela z mapy světa, tak zůstala v myšlenkách a srdcích Poláků. Teprve v listopadu 1918 náčelník Józef Piłsudski poslal radostnou zprávu o získání nezávislosti vládám všech států na světě. Tehdy nikdo nezareagoval. Proto teď nastal ten správný čas na odpověď. A to nejen vzpomínkám o náčelnikovi Polska, ale především všem krajanům,“ vysvětlují pořadatelé.

kc

Štítky: , ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test