Tento víkend opravdu nudný nebude

1. Koncert Pocta Viktoru Ullmannovi
V rámci Ulmannovských slavností se v pátek v 19 hod. bude konat koncert v bývalé synagoze ul. Božkova. Zazní výběr písní pro soprán a klavír Viktora Ullmanna v podání sopranistky Ireny Troupové a klavíristy Jana Duška. Jako speciální poděkování těšínským posluchačům zazní cyklus Lidové písně a tance z Těšínska jiného významného židovského skladatele Erwina Schulhoffa, který se taktéž stal obětí holocaustu.

2. Školní jubileum
Polská základní škola Stanisława Hadyny bude v pátek slavit výročí 95 let od vzniku školy a 20 let od pojmenování po Stanisławu Hadynowi. Od 14 hodin budou mít hosté příležitost prohlédnout si školní prostory a zhlédnout výroční výstavu. V 17 hodin představení „Kopciuszek“.

3. Koncert k výročí
Koncert u příležitostí 100 let nezávislostí Polska pořádá v sobotu Místní skupina PZKO v Albrechticích. Vystoupí děti místní polské školy a školky, smíšený pěvecký sbor „Stonava“.

4. „Tłoczyni kapusty“
Tradiční deptání kapusty se v sobotu odehraje v Hrádku. Na akci do Domu PZKO zve Místní skupina PZKO. Vystoupí folklorní soubor „Bystrzyca“ a kabaretní skupina „My“, k tanci zahraje Roman Młynek. Začátek v 19 hodin.

5. Bocónowska Sómsiadówka
Sousedé, místní i přespolní se sejdou v sobotu v Kulturním domě v Bocanovicích na sousedské zábavě. Na programu bude od 14 hod. soutěžní výstava plodů zeleniny, ovoce a domácích zavařenin, vesnické disciplíny, vystoupení lidové kapely Górole z Mostů u Jablunkova a společná zábava.

6. Michał Urbaniak v Cieszyně
Michał Urbaniak, světoznámý jazzový hudebník, zahraje v Cieszyně spolu s kapelou Wałasi, souborem Besquilidas a jablunkovskou kapelou Nowina. V sobotu v 19 hodin v Divadle A.Mickiewicze během koncertu uspořádaného u příležitostí výročí nezávislostí Polska, zazní skladby z legendárního alba „Atma“ z roku 1974.

7. „Z nióm ni..“
Novou hru připravilo amatérské divadlo Místní skupiny PZKO v Komorní Lhotce. Na premiéru představení s názvem „Z nióm ni“ herci zvou v sobotu do Kulturního Domu v 17 hodin. Hru uvidíme i v neděli ve stejnou hodinu.

8.“Jurek w szkole“
Na odpoledne s humorem zve v sobotu Místní skupina PZKO v Dolním Žukově. Akce s názvem „Jurek w szkole“ začne v 15.30. Na programu je vystoupení děti, krátké humorné představení v provedení Jurka Poloka a jeho skupiny, hudba Ládi Holiša z Kozłowic. Připravená bude i domácí kuchyně, prodej cukroví a tombola.

9. Výstava s koncertem
Klub žen Místní skupiny PZKO v Karviné-Ráji zve na výstavu „Jesienny czas“, která se bude konat v sobotu a neděli v Domě PZKO. Během slavnostního otevření výstavy v sobotu v 9 hod. vystoupí smíšený pěvecký sbor Dźwięk“.

10. Co se odehrálo před sto lety
O událostech v roce 1918 se bude vyprávět v neděli v Dolní Lutyni. Místní skupina PZKO zve v 15 hodin do Kulturního domu na společné posezení, přednášku, promítání filmu, výtvánou soutěž pro děti.

11. „Před l00 lety“
Tří výročí budou o víkendu slavit Poláci v Těrlicku na Kostelci. U příležitostí 100 let polské nezávislostí, 100 let vzniku polského vojenského letectví a 100 let vzniku Československa Místní skupina PZKO zve v neděli na slavností setkání do Polského domu Żwirky a Wigury. Vystoupí děti polské školy a soubor „Larmodzieje“ z Chorzowa, na programu je i beseda „Co dobre z Polski i Czech“.

Komentáře

Čtěte také

REKLAMA Cafe Muzeum
REKLAMA Slam poetry CZ-PL show
Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test