Co podniknout a kam vyrazit o víkendu? Prohlédněte si nabídku zajímavých akci v regionu.

1. Koncert u příležitosti nezávislosti                                                                                     Hlavní výbor PZKO a Místní skupina PZKO v Bludovících spolu z Polským Gymnazium zvou na koncert u příležitostí výročí 100 let nezávislostí. S programem “Posłóchejcie szuhajkowie…” vystoupí Regionální soubor Błędowice, v pátek v 17 hodin v Těšínském divadle.

2. Křest básnické sbírky Renaty Putzlacher
V literární kavárně Avion v Českém Těšíne proběhne v pátek v 17 hodin křest nové básnícké sbírky Renaty Putzlacher s názvem „Pamięć” ilustrované exlibrisy Zbigniewa Kubeczky. Básně budou číst Lidia Chrzanówna a Karol Suszka.

3. Repliky oděvů první republiky
V rámci nové výstavy Muzea těšínská návštěvník si bude moci prohlédnout oděvy z období 30. let 20. století. Seznámí se s přípravou střihů dobových oděvů, modelovou úpravou, uvidí ukázky oděvních materiálů. Děti si budou moci vyzkoušet historické oděvy. Od pátku bude výstava prezentována v muzeum na Masarykově náměstí v Karviné-Fryštátu.

4. Bohoslužba za zemřelé zpěváky
Sbor Lira a římskokatolická farnost Karviné zvou na slavnostní bohoslužbu za zemřelé zpěváky Karviné s premiérovým recitálem, která se bude konat v sobotu v 17 hodin. Vystoupí Bogumiła Faustyna Dunikowska (varhany) a smíšený pěvecký sbor Lira z Darkova.

5. Benefiční koncert Adama Makowicze
Světoznámý polský jazzový klavírista a skladatel, původem z Hnojníka, vystoupí v neděli v Ustroní. Benefiční koncert Adama Makowicze v Kulturním Domě „Prażakówka” začne v 18 hodin. Výtěžek z koncertů podpoří dětské Edukační a rehabilitační středistko v Ustroni.

6. Ražba mincí
Přijďte si vyrobit vlastní repliku středověké mince. Ražba minci se bude konat v sobotu v Archeoparku v Chotěbuzi od 10 do 16 hodin, připraveny budou i další vzdělávací a tvůrčí aktivity. Půldenár uherského krále Štěpána I był objeven během archeologických výzkumů a patří k nejvýznamnějším nálezům na zdejší lokalitě.

7. Písečanský kobzol
V sobotu odpoledne se určitě zastavte v Písečné. Od 16 hodin v kulturním domě se bude konat kulinářský festival, jehož hlavním hrdinou budou kapusta a zelí. Pořádatelé připravují soutěž o nejlepší hlavní jídlo ze zelí nebo kapusty, občerstvéní, hudební doprovod.

8. Halloween v zoo
V sobotu proběhne v zoo tradiční oslava svátku Halloween. Dopoledne se budou dlabat dýně, které navečer osvítí trasu, kudy se bude ubírat lampionový průvod (zahájení průvodu v 16.30). Kromě dýňových svítidel si mohou lidé svítit lampiony, lucerničkami a vítány jsou i tematické kostýmy. 

9. Ples všech svátých
V neděli zveme hlavně děti na kluziště v Cieszyně. Od 14.30 se tady bude konat Ples všech svátých Holly wins, který pořádá místní Duszpasterstwo Młodzieży. Připravený budou aktivity, soutěže, tance a úkoly na ledě.
(pe)

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test