KARVINÁ / V rámci oslav 750 let od první zmínky o území Karviné se v září setkali na Zámku Fryštát osobnosti a jejich potomci, kterých život a práce jsou spojené s dějinami města.

Po projevu primátora města Jana Wolfa byl prezentován kulturní program v podání pianisty Jana Edwarda Strumpha a komorního pěveckého sboru Studia Permoník. Pak si pozvaní hosté prohlédli ve výstavním sále zámku výstavu věnovanou největším osobnostem spojeným s Karvinou. Na setkání přišla mj. historička Libuše Kolková, lékař Josef Nedvěd, sochař a malíř Walter Taszek a také osobnosti v oblasti hudební kultury Eva Šeinerová a Józef Wierzgoń. Přítomní byli také hokejový trenér Miroslav Fryčer a šéf krasobruslení a trenér Stanislav Žídek.

Vystavené tabule a památky dokumentují život lidí, kteří ve městě žili, nebo stále žijí, tvořili a velmi obohatili společenský, kulturní a sportovní život. Výstavu si můžete na Zámku Fryštát prohlédnout do 23. prosince od úterý do neděle v době od 10 do 17 hodin.
JW

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test