ČESKÝ TĚŠÍN / Českotěšínské povolební puzzle jsou už zhruba složené. Dnes podepsala koaliční smlouvu tři hnutí, která v posledních komunálních volbách v Českém Těšíně získala nejvyšší počet hlasů: ANO – Nestraníci – KDU-ČSL. Nová koalice v 27 členném zastupitelstvu města má 16 míst. Otevřenou otázkou zůstává otázka týkající se starosty.

První zasedání zastupitelstva se bude konat koncem měsíce. Tehdy se také ukáže, jestli se poprvé v dějinách města stane starostou žena, protože podle slov koaličních partnerů na tento post byla nominována současná místostarostka města Gabriela Hřebačková (Nestraníci). Prvním místostarostou by se měl stát Tomáš Pavelek (ANO), druhým současný starosta Českého Těšína Vít Slováček (KDU-ČSL).

To, že na radnici v Českém Těšíně dojde ke změně, bylo zřejmé ihned po volbách, kdy současná koalice KDU-ČSL – ODS – Nestraníci nezískala většinu v zastupitelstvu. Navíc voliči „poslali“ na radnici představitelé všech devíti volebních kandidátek, nejvíc z kandidátky ANO – 6 mandátů. Pět mandátů získali Nestraníci a také KDU-ČSL.

ikz

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test