BOHUMÍN – Nový český rekord v počtu lidí na jednom místě s trikolorou vytvořili v pátek 26. října v Bohumíně. Na náměstí T. G. Masaryka se jich u příležitosti oslav 100. výročí založení republiky sešlo přesně 2 303.

Z pódia je pozdravilo vedení města a historická postava prezidenta T. G. Masaryka. Pod vedením bohumínských školních sborů se pak celé náměstí naladilo na zpěv československé hymny a oblíbené písně prvního prezidenta „Ach, synku, synku”. Poté se všichni vydali směrem ke sčítací bráně agentury Dobrý den, která spravuje „Českou knihu rekordů”. Do té se Bohumín zapsal už pošestnácté.

V neděli 28. října proběhl pietní akt u nové pamětní desky T. G. Masaryka na náměstí před radnicí, které nese jméno právě po prvním československém prezidentu. Pak na pěší zóně u sousoší Rodina vysadili Bohumíňáci pamětní lípu. Odstartovaly také komentované prohlídky některých historických budov v centru Bohumína. Na odpoledne byl připraven malý filmový festival se snímky „Jan Palach”, „Milada” a „Hovory s TGM”.

red

Komentáře

Čtěte také


Gorol

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test