BENÁTKY, NÁVSÍ / Ženský sbor Melodia MS PZKO Návsí na 17. Mezinárodním festivalu a soutěži sborů Venezia in Musica, který se konal v Sacile a v Benátkách 25.-28. října, získal zlato. Kromě toho Melodia zpívala také v rámci 37. Sborového podzimu „Coro Livenza Sacile” společně se sbory z Itálie a Rumunska. Kromě zlata sboristky přivezly z Itálie také speciální cenu, kterou sboru předl starosta města Sacile.

„Melodia zazpívala soutěžní koncert 26. října v Palazzo Ragazzoni v Sacile. Získala zlato, zvítězila v kategorii ženských sborů a získala také speciální finanční cenu za nejvíc expresivní, poetickou prezentaci celého uměleckého programu. Kromě toho byla pozvána k účasti na galakoncertu, kterého se zúčastnila s pěti nejlepšími sbory festivalu. Festivalu „Venezia in Musica“ se zúčastnilo 16 souborů. Porotci, kteří byli nejenom z Itálie, také z Norska a Švédska, zdůraznili velmi dobrou připravenost sboru, velkou znalost repertoáru a také umění expresivního provedení a pěkné znění,“ shrnula úspěch Melodie její dirigentka Aleksandra Zeman.

V rámci soutěžního koncertu sbor Melodia představil tyto skladby: benátského skladatele Oreste Ravanello „Vidi aquam”, Bedřicha Smetany „Západ slunce”, a Chopina „Etiuda E-dur” (duet: Bronisława Nowak a Barbara Fijak), ve kterém doprovázela sbor na klavír Joanna Lipowczan-Stawarz z PSM v Těšíně.

Sboristky svůj volný čas trávily návštěvou Benátek, v poněkud „bojových“ podmínkách, protože náměstí sv. Marka se nacházelo pod vodou. Navštívily také ostrovy Murano a Burano.
ikz

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test