DOLNÍ LOMNÁ /Krásné slunečné počasí a spousta návštěvníků i z dalšího okolí. Letošní XI Euroregionální jarmark v Dolní Lomné, který byl spojen s trhem domácích zvířat, se opět vydařil. Pořadateli akce byla obec a Asociace soukromých zemědělců.

Kulturní programovou nadílku zahájilo vystoupení dětí z dolnolomňanské polské základní a mateřské školy, které pozvaly diváky na cestu kolem světa. Pak se na podiu předvedli žáci české základní školy. Na programu bylo rovněž představení o dějinách školství, tančily, hrály a zpívaly soubory Mionší, Kotarzanie, Maliniorze a Blaf. Na závěr se o hudební produkci postaral DJ Młynek.

V prodejních stáncích, které kromě areálu lemovaly i cestu vedoucí středem obce, byly nabízené opravdu rozličné výrobky – řemeslné, jarmareční, domácí, jako například chléb. Kromě výstavy o prodeje domácích zvířat návštěvníci mohli shlédnout i ukázky jízdy na koni. Sdružení Koliba z Košařisk pak předvedlo zájemcům ukázku toho, co se dělá s lnem.
Jedním z největších lákadel euroregionálního jarmarku je vždy nabídka regionálních jídel. Ty nabízela i Místní skupina Polského kulturně-osvětového svazu. Její členové připravili „bachora“ a bigos, ve škole pak byly ke koupení domácí zákusky a koláče.

CR

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

REKLAMA Cafe Muzeum
REKLAMA Slam poetry CZ-PL show
Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test