TĚŠÍN / Dziecka ze Stonawy, Trzanowice, Suszanie, Bystrzyca, Olza, Błędowice, Bez miana, TA Grupa, Gimnaści, Gorol a Ampli Fire. Samozřejmě to nejsou jediné soubory, které se prezentovaly během nedělního programu na těšínském náměstí, neméně těch ze Zaolží bylo v neděli na oslavách nezávislosti nejvíc. Zveme vás ke shlédnutí naše fotoreportáže.


Připojujeme také poděkování předsedy PZKO Heleny Legowicz a předsedy KP Mariusze Wałacha:

„Drazí Spoluobčané,

srdečně děkujeme všem, kteří se zúčastnili sobotních oslav na náměstí v Těšíně. Tak, jak naši předci před sto léty na tomto místě hromadně demonstrovali své polské kořeny, také my jsme teď ukázali, že jejich dědictví není pro nás cizí. Účast nás, Poláků ze Zaolží, na třídenních oslavách 100. výročí Nezávislosti v Těšíně je důkazem naších hlubokých vazeb nejenom s celým Těšínským Slezskem, ale také s naší duševní vlastí – Nezávislým Polskem.

Děkujeme také všem souborům, které na nedělním uměleckém pikniku ukázaly přehlídku naší kulturní a sportovní činnosti, a tímto hrdě zastupovali Zaolží na této důležité události.“.

red

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test