VENDRYNĚ / Múza tragédie opět míří do vendrynské Czytelni. Od pátku do neděle se na prknech, které znamenají svět, bude konat přehlídka ochotnických divadel Melpomeny. Přijedou ansámbly z Chorzowa, Cieszyna, Jasení, Milíkova a Lvova. Samozřejmě nebude chybět i pořadatel akce, tedy Divadelní soubor Jerzeho Cienciały Místní skupiny PZKO Vendryně.

V pátek od 9 hod. bude scéna patřit dětem, a to v rámci přehlídky dětských souborů Talinki. V 18 hod. se již bude hrát „Czary Mary spółka z o. o.“ místní divadelní skupiny, pod režisérskou taktovkou Janusze Ondraszka.

V sobotu diváky čeká hra „Serca o zmierzchu“ , se kterou přijede Lekki Teatr Przenośny Chorzów (14 hod.). Dále pak  „Małżeństwo na próbę“ od souboru Bajkarze Cieszyn (16:15 hod.) nebo „Urodziny“ souboru místní skupiny PZKO Jasienie.

Neděle bude nejprve patřit nářečí v divadelní hře „Flacha czyli jak to hań downi bywało“ místní skupiny PZKO Milikov. Na závěr celé přehlídky na prknech vystoupí hosté ze Lvova s „Czupurkiem“.

kc

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také

REKLAMA Cafe Muzeum
REKLAMA Slam poetry CZ-PL show
Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test