OSTY U JABLUNKOVA / Na přehlídce divadelních souborů hrajících v nářečí, která se konala v neděli v Domě PZKO v Mostech u Jablunkova se předvedlo divadlo z Milíkova, které působí v rámci tamní Místní skupiny PZKO. Přestože počasí nabádalo k procházkám, představení pojmenované Flacha albo jak to hań downi bywało shlédli nejen místní, ale i diváci z Albrechtic, Bukovce nebo Istebné.

-Do Mostů opravdu rádi jezdíme, neboť zde mají nejen vhodné zázemí, ale zejména skvělé publikum – konstatovala režisérka představení Halina Wacławek. Autory komedie ve čtyřech aktech, jejíž děj vrací diváka do doby socialismu, tedy doby, ve které bez bonboniéry nebo titulní flašky to prostě nešlo, jsou Irena a Jan Czudkovi.

Nutno dodat, že letošní přehlídka měla poněkud jinou formu než předchozí ročníky. Tentokrát se předvedlo pouze jedno divadlo. Důvodem nebyl však fakt, že v regionu divadla hrající v nářečí chybí, ale rozhodnutí pořadatelů, kteří kvůli skvělému výkonu se rozhodli pozvat právě amatérské divadlo z Milíkova.
RS

Štítky: , ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test