VENDRYNĚ / Přehlídka dětských divadelních souborů Talinki otevřela letošní festival amatérského divadla v Zaolší. Melpomeny potrvají do neděle, na scéně Czytelni bude k vidění šest představení.

Dopolední přehlídku dětských divadel vedla Halina Szczotka. Přehlídky se zúčastnily divadla s Odlřichovic, Jasení, Vendryně a Nebor. Po představení se mladí herci zúčastnili divadelních workshopů, kde vylepšili své dovednosti potřebné pro scénu.

Odpolední divadelní blok, tedy již samotné Melpomeny, otevřelo představení Czary Mary spółka v podání divadla Teatr im. Jerzy Cienciały MK PZKO Wędrynia. Nutno dodat, že zítra vendryňské divadlo bude hrát již ve Vídni na Viennalia 2018 organizovaném rakouskou polonií.
V sobotu zahraje Teatr Przenośny Chorzów, Bajkarze Cieszyn a divadelní soubor MS PZKO Jasení, v neděli pak divadlo MS PZKO Milíkov a divadlo ze Lvova. Víkendový program bude provázet slovem Rudolf Moliński.

ikz

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test