OLDŘICHOVICE / Ve čtvrtek 25. října v parku v Oldřichovicích, naproti české škole, byl odhalen památník Jana Taciny a Henryka Jasiczka, jejichž život byl spjat s Oldřichovicemi. Obřadu se zúčastnili rodinní příslušníci obou osobností.

„Významné osobnosti Oldřichovic – Znaczące osobistości Oldrzychowic” lze přečíst na památníku. Další informace o etnografu Janie Tacinovi a básníku Henrykovi Jasiczkovi jsou také dvojjazyčné.

Památník odhalila primátorka Třince Věra Palkovská, práci a úspěchy osobností připomněla Jana Kantorová, předsedkyně Výboru pro národnostní menšiny. Radost z toho, že byl památník odhalen, nekryli rodinní příslušníci – dcera Henryka Jasiczka Danuta Palowska se svým synem Marianem a také syn Henryka Jasiczka Bronislav Jasiczek, který přiletěl do Oldřichovic z Austrálie, a také Tadeusz Tacina, Helena a Karol Tacinovi a Wanda Klimek se svým manželem Janem.

Květiny u památníku položil rovněž předseda Místní skupiny PZKO v Oldřichovicích Henryk Szlaur, přítomní byli místní, novináři a Marek Grycz se svým synem Tomaszem, kteří představili krátký kulturní program.
ikz

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test