Nevíte kam o víkendu? ̈Máme pro vás několik nápadů:

1. Melpomeny
Během tří dnů prohlídky ochotnických divadel Melpomeny ve Vendryni se představí divadelní soubory Místních skupin PZKO a také divadla z Lvova a Chorzowa. Pořadatelem akce je Divadelní soubor Jerzeho Cienciały Místní skupiny PZKO Vendryně. Na vystoupení se můžete těšit v pátek, sobotu a neděli v Czytelni. V pátek dopoledne proběhne taky prohlídka dětských divadelních souborů.

2. Mezinárodní dekáda varhanní, komorní hudby a sborového zpěvu
Pěvecké sbory, komorní tělesa, jednotlivci a další umělci z různých zemí se od 3. října prezentují
veřejnosti v rámci XXIX Mezinárodní dekády varhanní, komorní hudby a sborového zpěvu. V pátek se můžete těšit na koncert „Perły muzyki polskiej” (Dom Narodowy, 18 hod.). V sobotu v rámci dobročinného koncertu vystoupí Mietek Szcześniak (Ježišův kostel, 18 hod.). V neděli slavnostní koncert k oslavám 100. výročí založení Československé republiky (Evangelický kostel Na Rozvoji, 18 hod.).

3. Filmové babí léto
Filmový festival odstartoval ve středu. Filmy se promítají pro veřejnost v Třinci, Jablunkově a Bystřici. V pátek uvidíme např. filmy „Odnajdę cię“ (Bystřice, 17:00), „Najlepszy“ (Jablunkov, 17:00), „Pitbull. Ostatni pies“ (Jablunkov 19.00, Bystřice 19:15). V sobotu v Bystřici zhlédneme filmy „Hastrman“, Świt” a „Zimna wojna“. Oficiální konec festivalu je naplánován na sobotu v 19 hod.

4. Světová premiéra v Polské scéně
Polská scéna Těšínského divadla zve na světovou premiéru hry „Fantazja polska“ od Macieje Wojtyszky, kterou připravila u příležitostí výročí 100 let polské nezávislostí. Představení uvidíme v sobotu v 17.30 hod.

5. O nejlepšího Pexesmana
Knihovna v Mostech u Jablunkova zve na soutěž „O nejlepšího Pexesmana“, která se uskuteční v sobotu v 10 hod. Startuje se ve čtyřech kategoriích: děti MŠ a 1. třídy, žáci 2. – 5. třídy, žáci 6. – 9. třídy a mládež nad 15 let společně s dospělými. Přihlásit se můžete do čtvrtka 4. října.

6. Tvořivé dílny v Archeoparku
Přijďte v sobotu do Archeoparku w Chotěbuzi a užijte si nejen setkání s minulostí, ale také zajímavé tvoření pro dětí a dospělé. Od 9 hodin si můžete vyzkoušet vypalování nebo malbu na dřevěné předměty a vytvořit krásné ornamenty na dřevě.

7. Dobročinný koncert v divadle
Michał Bajor vystoupí v sobotu v Divadle A. Mickiewicze v Cieszyně. Výtěžek s koncertu poputuje do Sdružení vzájemné pomoci Być razem. Koncert začne v 19 hodin. Uslyšíme písníčky s alba „Od Kofty…do Korcza”.

8. Výstava Dziewczyny wiary
V rámci Dní křesťanské kultury se v Městské galerii 12 představí tři mladé umělkyně: Karolina Kardas, Ada Karczmarczyk a Ola Tubielewicz. Výstava s názvem Dziewczyny wiary navazuje na náboženské symboly.

9. Portrét 1. Republiky
Jablunkovské centrum kultury a informací zve v sobotu v 15 hodin na besedu se scenáristou a spisovatelem Petrem H. Hořejšem. Beseda se uskuteční v rámci oslav 100. výročí založení Československého státu.

10. Cyklistický výlet po stopách Adama Małysze
Turistický cyklistický klub „Ondraszek“ zve v neděli na výlet na kolech po stopách Adama Małysze. Sraz je v 9 hod. na náměstí v Cieszyně. Cesta povede přes Dzięgielów, Ustroń, Vislu, cyklisté se podívají do muzea A. Małysze, zajedou i ke skokanskému můstku A. Małysze v Malince.

(pe)

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

REKLAMA Cafe Muzeum
REKLAMA Slam poetry CZ-PL show
Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test