PRAHA / Novou velvyslankyni Polska v Praze se stala Barbara Ćwioro. Společně s náměstkem ministra zahraničních věcí Piotrem Wawrzykiem a také konsulem Polska v Praze Arturem Łukiańczukiem se setkala v pátek na Velvyslanectví v Praze s Poláky, kteří žijí v České republice. Poláky z našeho regionu zastupovala předsedkyně Polského kulturně-osvětového svazu v ČR Helena Legowicz.


„Celou dobu vám budu k dispozici. Potvrzují také to, že svou první návštěvu uskutečním právě na Zaolzi,“ uvedla velvyslankyně na setkání. Upozornila také na to, že do úřadu nastoupila ve výjimečné době. „Jsme těsně před důležitými pro Českou republiku a Polsko oslavami v rámci 100. výročí získání nezávislosti. Chystá se mnoho důležitých akcí a počítám s vaší pomocí a účastí na těchto akcích,“ vysvětlila. Náměstek ministra zahraničních věcí RP zdůraznil, že se připravuje nová strategie podpory Polonie a Poláků, kteří žijí za hranicemi.

Velvyslankyně RP v České republice Barbara Ćwioro je absolventkou orientalistiky na Jagellonské univerzitě, zná perštinu, angličtinu, francouzštinu a italštinu. Na ministerstvu zahraničních věcí pracuje od 2002 roku. Pracovala na velvyslanectvích v Teheránu, Lyonu a Bruselu – v sídle NATO a také v Washingtonu. Na ministerstvu pracovala v Departmentu Afriky a Blízkého Východu, Evropské unie, Společné zahraniční politiky a bezpečnosti EU.
ikz

Štítky: , ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test