REGION / A je to tady. Skoro 250 žáků polských základních škol v našem regionu má za sebou poprvé v životě první školní rok. Tak, jako pokaždé, zahájení školního roku bylo slavnostní, nechybělo i pasování prvňáčků a dárky pro všechny žáky prvních tříd.

Balíčky s knihami a školními pomůckami za finanční podpory nadace Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie“ a Fondu rozvoje Zaolší připravilo českotěšínské Pedagogické centrum pro polské národnostní školství, polská Matice školská v ČR a Polské sdružení učitelů v ČR.

V první třídě nejvíce žáků přivítaly polské základní školy v Českém Těšíně, Třinci, Jablunkově, Vendryni, Bystřici, Karviné a Hnojníku. Pokud se jedná o počet žáků v polských malotřídních školách, tedy těch pouze s prvním stupněm základní výuky, nejčastěji je popsán čísly 5, 6 a 8. Například ve škole v Třinci na Terase, odkud pochází ilustrační foto, mají žáků v první třídě pět.
red

Štítky:

Komentáře

Čtěte také


Gorol

REKLAMA Cafe Muzeum
REKLAMA O ME SLEZSKO
Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test