ČESKÝ TĚŠÍN / V neděli 2. září se v Českém Těšíně uskutečnila tradiční pouť ke sv. Melicharovi Grodeckému, která spojila věřící obou příhraničních měst. Svatý Melichar Grodecký je těšínský rodák, mučedník a patron ostravsko-opavské diecéze.

Program začal v 15 hodin krátkými pobožnostmi, které se věřící pomodlili ve svých kostelech, tj. v kostele sv. Marie Magdalské v Cieszyně a v kostele Nejsvětějšího srdce Ježíšova v Českém Těšíně. Po nich se oba průvody věřících setkaly na hraničním mostu Přátelství, z nějž pak společně pokračoval hlavní průvod s ostatky světce do českotěšínského farního chrámu.

Zde byla zahájena v 16.00 poutní mše sv., kterou sloužil ostravsko-opavský biskup František Václav Lobkowicz. Mše se účastnili i bielsko-zywiecký biskup Roman Pindel a dva jeho pomocní biskupové – Tadeusz Rakoczy a Piotr Greger.  Přítomní byli i kněží obou diecézí, polští bohoslovci a řádové sestry. Na závěr si mohli věřící dopřát i malé občerstvení a ochutnat domácí koláčky. 

Martin Podžorný

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test