CIESZYN / Již dnes se bude konat vernisáž fotografické výstavy Andrzeje Baturo „Fragmenty“. Ti, kteří se zajímají o umění kompozice obrazů zaznamenaných skrze čočku fotoaparátu, nechť přijdou v 17 hod. do Galerie dočasných výstav.

Na výstavě se budou prezentovat práce fotografa, který se narodil v roce 1940 ve Vilniusu a zemřel v roce minulém v Bielsku-Białej. Byl nejen fotografem, ale také vydavatelem nebo pořadatelem, samozřejmě akcí spojených s fotografií. Jeho jméno se tak pojí s FotoArtFFestivalem nebo nadací Centrum Fotografie (Fundacja Centrum Fotografii).

Fotky Andrzeje Baturo byly několikrát oceňovány. V 70. letech získal ceny za fotoreportáže „Ještě Polsko“, „Svátek práce“, „Akce Bimber“, „První den“, „Stěhování“. V roce 2007 obdržel vyznamenání ministra kultury a národního dědictví (Doroczna Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego), a to za významné úspěchy v oblasti výtvarného umění. Svět očima polského fotografa je možné sledovat ve sbírkách Národního muzea ve Vroclavi nebo v Muzeu dějin fotografie v Krakově. A do 5. října bude příležitost se blíže seznámit s některými z jeho prací také v Cieszynie.

kc

Štítky: , , ,

Komentáře

Čtěte také

REKLAMA Cafe Muzeum
REKLAMA Slam poetry CZ-PL show
Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test